Projekt ogrodzenia budowy PB Unimax znalazł się w raporcie FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018”

W tegorocznej edycji prestiżowej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu zostały zaprezentowane przykłady działań CSR. Jednym z nich jest projekt ogrodzenia budowy przy ul. Nowy Świat przygotowany przez PB Unimax oraz artystkę Martę Kopyt.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) przez 18 lat istnienia stało się największą organizacją ekspercką w Polsce zajmującą się CSR. Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” wydawany jest od 2002 roku i prezentuje aktywności firm związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku.

PB UNIMAX potraktowało ogrodzenie prowadzonej budowy przy Nowym Świecie w Warszawie nie jako rozgraniczenie, ale jako łącznik integrujący przestrzenie o tymczasowo różnym sposobie wykorzystania, tworząc „Płot dający do myślenia”. Ogrodzenie zostało pokryte grafiką „PoRachunki warszawskie” Marty Kopyt – cyklem zagadek matematycznych, w których treść wplecione zostały informacje związane z zabytkami, historią i geografią Warszawy. W trakcie kilku miesięcznej ekspozycji wystawę mogło zobaczyć nawet 5 mln osób.

Pełny raport do pobrania:

http://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2019/04/Raport2018.pdf